Praėjo dar vieni metai ir mes bandome paskaičiuoti ar slidininkų iš Lietuvos skaičius auga. Skaičiavimui naudojame Austrijos turizmo departamento statistinius duomenis, kuriuos jie pateikia nepriekaištingai ir suskaičiuoja visus iki vieno lietuvius, kurie buvo apsistoję Austrijoje žiemos sezono metu. Tai bus jau ketvirtas sezonas, kai mes lyginame kiek lietuvių viešėjo šioje šalyje žiemą ir dėl idealaus tikslumo pasirinkdami tik tas Austrijos žemes, kuriose įsikūrę 95% slidinėjimo kurortų.
Click to set custom HTML
Pasaulio slidininkų geografija plečiasi rytų kryptimi
Vos vos pernai nukritęs bendras slidininkų skaičius šį sezoną vėl šovė į viršų su 3.5% slidininkų iš užsienio augimu. Tai parodo, kad slidinėjimas vis dar populiarėja pasaulyje. Labiausiai daugėjo turistų iš Taivano (41%) ir Kinijos (31%), o per keturis metus slidininkų iš pastarosios šalies skaičius beveik patrigubėjo ir išaugo iki 140.000. Prognozės ateičiai yra tokios, kad kiniečių kalnuose sutiksime vis daugiau. Pirma, tai susije su didelėmis Kinijos ambicijomis organizuoti 2022 m. žiemos olimpines žaidynes, dėl kurių Olimpinis komitetas balsuos jau šią vasarą. Nors sprendimo dar nėra, tačiau žiemos sporto šakos yra labai populiarinamos šioje šalyje. Antra, vis augantis pasiturinčių kiniečių skaičius atranda vakariečių pramogas ir labai greitai jas perima. Kai kurie slidinėjimo kurortai jau šiais metais pradėjo mokinti slidinėjimo instruktorius mandarinų kalbos, kuria kalba didžioji dalis Kinijos gyventojų. Be austrų ir vokiečių, kurie sudaro 64% turistų, kinai šiais metais užėmė dešimtą vietą Austrijoje ir panašu, kad su kiekvienais metais jų vis daugės. Kitos sparčiausiai augusios šalys yra musulmoniškos valstybės iš Artimųjų Rytų ir Azijos, taip pat Pietų Korėjos, Brazilijos ir Naujosios Zelandijos. Europos valstybių augimas išlieka nuosaikus, bet stabilus. Tuo tarpu labiausia mažėjo turistų iš Rusijos. Jeigu prieš metus Austrijoje jų slidinėjo 150.000, tai šį sezoną rusų apsilankė tik 100.000, arba 33% mažiau. Finansinė krizė dėl karo Ukrainoje skaudžiai smogė vidurinei klasei, kurių žiemos atostogų planai Alpėse liko tik planais. Nors pačios Ukrainos padėtis daug sudėtingesnė, bet slidininkų iš šios šalies susitraukė tik 24%. Dar keletos šalių slidininkų mažėjo po kelis procentus.
Kalnų slidinėjimo populiarumas Baltijos šalyse
Šį sezoną slidininkų skaičius iš Lietuvos paaugo tiek pat kiek ir praeitais metais. O tai reiškia, kad beveik neaugo, nes tas 1.3% augimas yra tik 160 naujų slidininkų. O gal tai daug? Juk, čia mes lyginame tik Austrijos statistiką, todėl matome maždaug tik ketvirtadalį tikro vaizdo. Gal bendrai paėmus koks tūkstantis naujų slidininkų iš Lietuvos yra labai daug ir vargiai galime tikėtis didesnių augimo tempų? Tikėkimės, kad ne, nes kalnų slidinėjimas dar turi didelį potencialą populiarėti Lietuvoje. Tuo tarpu žymiai didesnio slidininkų skaičiaus augimo viltis vėl atidedam sekančiam sezonui. Šiais metais bent jau nėra ryškaus skirtumo nuo kitų Baltijos šalių. Estų slidininkų vis dar daugėja sparčiau, bet augimas sulėtėjo iki 2,2%, o latvius šiais metais net pralenkėm - jų padaugėjo vos 1%.
Nors lietuviai ir išlieka labaiusiai kalnuose slidinėjanti tauta iš visų Baltijos valstybių, bet pagal slidininkų skaičių, tenkantį šalies gyventojams, mes kartu su latviais atsiliekame nuo estų.
Tačiau lietuviai yra vis dar daugumai sunkiai pralenkiami pagal praleistų dienų slidinėjant skaičių. Vidutiniškai mes apsistojame 5.9 naktims per vieną slidinėjimo kelionę. Ilgiau slidinėja tik islandai ir rusai.
Darius
29/9/2015 14:03:14
Jei jau rašo apie slidinėjančius, tai suprantu, kad apie slidininkus. Nes snieglenktyninininkai neslidinėja, jie čiuožinėja. Įdomu, koks procentas yra slidininkų ir koks snieglenktyninininkų. Comments are closed.
|
StraipsniaiPagal datas
November 2024
|