kalnumagija
  • Kalnų Blogas
  • Austrija
  • Italija
  • Prancūzija
  • Šveicarija
  • Andora
  • Bulgarija
  • Ispanija
  • Norvegija
  • Rusija
  • Slovakija
  • Suomija
  • Švedija
  • Ukraina
  • Vokietija

Trasos rekordininkės

7/12/2012

0 Comments

 
Picture
Vienas iš pagrindinių slidinėjimo regionų vertinimo kriterijų yra trasų ilgis. Tiksliau, ar yra tame slidinėjimo regione pakankamas skaičius ilgesnių trasų, kuriomis būtų galima leistis 3 – 5 km iki vėl reikės nusiimti slides, sėsti į gondolą ir geras 15 min. kilti į viršų. O kaip dar smagu ilgos trasos pusiaukelėje sustoti kalnų užeigoje ir išlenkti bokalą alaus ar stiklinę karšto vyno!

Lygiai taip pat svarbu kiekvienam save slidinėjimo ekspertu laikančiam slidininkui, kad būtų sudėtingų, kurios mestu įšūkį ir leistų dar labiau tobulėti.

Tačiau ar kada pagalvojote ant kiek ilgos ir ant kiek stačios jos gali būti? Jeigu patiems neteko bandyti, tai manau bus įdomu atrasti ką gali pasiūlyti Europos kalnai.
Picture
Matterhorn glacier paradise – Zermatt

Tai yra ilgiausias Europoje nusileidimas, kurio ilgis – 25 km. Šį nusileidimą galite išbandyti bendrame Šveicarijos – Italijos slidinėjimo regione Zermatt – Cervinia. Prasideda jis užkilus į Klein Matterhorn kalno viršūnę, esančią 3883 m aukštyje ir pasibaigia nusileidus į patį Zermatt kurortą, kuris virš jūros lygio yra iškilęs 1620 m. Viso gaunasi daugiau nei 2 km vertikalaus aukščio skirtumo. Taip pat reiktų pabrėžti, kad nei viename kitame slidinėjimo regione jums nepavyks taip aukštai rasti prasidedančią slidinėjimo trasą (aukščiau esanti trasos pradžia yra taip pat šiame kurorte ir visai šalia Klein Matterhorn – kitame ledyno krašte esanti Gobba di Rollin viršūnė, kurios aukštis yra 3899 m.). Ne ką mažiau įspūdingas būtų ir nusileidimas iš Klein Matterhorn į Italijos pusę, Valtournenche miestelį. Tokio nusileidimo ilgis sudarytų apie 22 km.

Visgi, šių nusileidimų negalima laikyti ilgiausiomis slidinėjimo trasomis, kadangi jie susideda iš atskirų trasų.

Vallee Blanche

Vallee Blanche – žymiausias Chamonix Mont – Blanc slidinėjimo regiono nusileidimas, besitęsiantis 20 km. Tai vėlgi nėra slidinėjimo trasa ar net junginys iš keletos trasų. Valle Blanche yra off-piste teritorija, kurią įveikti galima trimis skirtingomis “trasomis”: “the Normal Valley” – lengviausia; “the Petit Envers du Plan” – vidutinio sunkumo; “the Grand Envers du Plan” – sunkiausia, rekomenduojama tik labai gerą off-piste patirtį turintiems slidininkams. Kadangi tai yra off-piste, tai reikia turėti omenį, kad būtinas kruopštus pasiruošimas, nes visi off-piste pavojai ten irgi gali įvykti: lavinos, traumos nukritus nuo skardžių, blogas oras ir pan. Taip pat bet kokiu atveju rekomenduojama pasisamdyti gidą, kuris lydėtų jus ar jūsų grupę.

Atskiro aprašymo verta ir vieta, nuo kurios patyrę slidininkai pasileidžia Vallee Blanche nusileidimu žemyn – Aiguille du Midi. Nuo šio kalnų taško, kuris yra 3842 m. aukštyje ir į kurį užkelia kabininis keltuvas iš Chamonix slidinėjimo kurorto, 360 lapsnių kampu galima apžvelgti Prancūzijos, Italijos ir Šveicarijos Alpes. Taip pat tai yra bene arčiausia vieta iš kurios galima apžiūrėti aukščiausią Vakarų Europos kalną Monblaną, kadangi Aiguille du Midi, galima sakyti yra šio didingo kalno papėdėje.

Pasiekti Valle Blanche galima ir iš kitos kalno pusės, kuri yra jau Italijos teritorijoje. Keliais keltuvais iš Courmayeur slidinėjimo kurorto, per Torino ir Punta Helbronner viršūnes galima atsidurti tame pačiame Aiguille du Midi ir pradėti savo nuotykį Valle Blanche.

Sarenne

Pagaliau mes prieiname prie ilgiausios slidinėjimo trasos Europoje. Sarenne yra 16 km ilgio juoda trasa Alpe d’Huez slidinėjimo regione, prasidedanti nuo Pic Blanc viršūnės, aukščiausio šio regiono taško, esančio 3330 m. aukštyje, ir leidžiasi į 1510 m. aukštį. Ir visa tai yra viena trasa, o ne nusileidimas, susidedantis iš atskirų trasų. Todėl ji ir yra laikytina ilgiausia slidinėjimo trasa Europoje.

Alpe d’Huez taip pat siūlo išskirtinę pramogą – tai nusileidimas Sarenne trasa naktį, trasą apšviečiant mėnuliui. Viskas prasideda nuo to, kad jūs pakylate su paskutiniu keltuvu į Pic Blanc viršūnę, vakarieniaujate ten esančiame restorane ir sulaukę mėnesienos, lydimi instruktoriaus ir saugos personalo, leidžiatės žemyn 16 km ilgumo juoda trasa. Turėtų būti įspūdinga.

Taigi, ką tik susipažinote su trimis slidinėjimo trasomis, kurios visos yra rekordininkės savo klasėse: ilgiausias nusileidimas, ilgiausias off-piste nusileidimas ir ilgiausia slidinėjimo trasa, kuri tuo pačiu yra ir ilgiausia juoda trasa. Toliau pabandom pažiūrėti kas turi ilgiausias raudonas, mėlynas ir žalias slidinėjimo trasas.

Ventina

Ieškoti informacijos apie ilgiausią raudoną trasą buvo sunkiausia. Daug kur yra parašyta, kad ilgiausios raudonos trasos yra jau minėti Klein Matterhorn – Zermatt (25 km) ir Klein Matterhorn - Valtournenche (22 km) nusileidimai. Tačiau abu jie susideda iš keletos raudonų trasų, o trumpas atkarpas tenka pračiuožti ir mėlynomis. Tačiau, toli ieškoti netenka, nes mano žiniomis, ilgiausia raudona trasa šiuo metu yra Ventina, esanti tame pačiame Zermatt – Cervinia slidinėjimo regione. Jos ilgis yra 11,5 km. Tik šį karta trasa rekordininkė yra Itališkoje šio regiono pusėje. Ventina prasideda Plateau Rosa viršukalnėje, 3480 m. aukštyje, o pasibaigia Cervinia kurorte, kuris yra išsidėstęs 2050 m. aukštyje virš jūros lygio.

Picture
Les Cascades

Le Grand Massif - slidinėjimo regionas, patenkantis tarp 10 didžiausių Prancūzijos slidinėjimo regionų, tačiau dar nėra masiškai atrastas lietuvių. Iš 265 km trasų, net apie 135 km sudaro žalios ir mėlynos trasos, o viena iš jų – Les Cascades – yra tikras perlas pradedantiesiems ir vidutiniškai patyrusiems slidininkams. Tai yra ilgiausia Europoje mėlyna slidinėjimo trasa, kurios ilgis net  14 km. Prasideda ji beveik nuo pačio aukščiausio šio regiono taško (2480 m) ir atsiskyrusi nuo visos slidinėjimo zonos, leidžiasi žemyn visiškoje gamtos apsuptyje. Per visą jos ilgį jūs nesutiksite nei vieno keltuvo, kuris trukdytų jums grožėtis atsiveriančiais pasakiškais vaizdais. Les Cascades baigiasi Sixt miestelyje, kuris turi kelias savo slidinėjimo trasas ir priklauso tam pačiam Le Grand Massif regionui. Šis miestelis nėra sujungtas bendra keltuvų sistema su likusia regiono dalimi, tačiau nemokamas Skibus’as jus pristatys į artimiausią miestelį iš kurio keltuvais pasieksite jums reikalingą vietą.

L’Escargot

Žalias trasas, kurios yra pačios lengviausios, pagrinde sutiksime tik Prancūzijos ir Ispanijos slidinėjimo regionuose. Tai nereiškia, kad tokio lengvumo trasų nėra Austrijoje ar Italijoje. Tiesiog šiose šalyse visos lengvos trasos žymimos mėlyna spalva. Tačiau 10 km ilgio pačios lengviausios trasos tikrai nesutiksite jokiame kitame kurorte. Būtent tokia yra L’Escargot trasa Val Cenis Vanoise slidinėjimo regione. Jeigu pradedantieji slidinėti brūžina kelių šimtų metrų ilgio trasas kurio nors Austrijos kalno papėdėje ir svajoja kuo greičiau užsikelti su visais slidininkais į pačią viršūnę, tai Val Cenis Vanoise jūs tą galėsite padaryti nuo pirmos jūsų slidinėjimo dienos. Pakilę su krėsliniu keltuvu į 2050 m. aukštį,  pasileisite žemyn visiškai nejausdami aukščio baimės ir mėgaudamiesi, kad galite ilgai čiuožti, kaip ir patyrę slidininkai.

Apžvelgėme visas slidinėjimo trasas rekordininkes pagal ilgį. Keista, tačiau kalnų slidinėjimo pradininkais save laikantys Austrai niekuom negalėjo pasigirti. Tačiau jie šį bei tą turi. Pasižvalgykime po pavojingiausias Europos slidinėjimo trasas.

Picture
Harakiri

Austrija, Zillertal slėnis, Mayrhofen slidinėjimo regionas, stačiausia Europoje slidinėjimo trasa Harakiri. Jeigu juodos trasos prasideda nuo 40 lapsnių statumo, tai Harakiri statumas yra 78 laipsniai. Jai paruošti netgi netinka standartinė technika, o yra naudojama speciali, galinti saugiai išsilaikyti ant tokio statumo. Negana, kad ji yra labai stati, tai ir dažnai joje susidaro ledu padengti plotai. Dėl šių priežasčių Mayrhofen slidinėjimo regionas yra paruošęs specialius reikalavimus slidininko pasiruošimui, kur visiems žinomos FIS slidinėjimo taisyklės yra tik vienas punktas iš dešimties. Na, o jeigu jums dar toli iki eksperto lygio, visada galite pasinaudoti keltuvu, kuris kyla tiesiai virš Harakiri trasos, ir bekylant stebėti kaip ją bando įveikti įvairaus lygio slidininkai. Kai kada tai gali būti netgi labai juokinga. Paieškokite youtube tokių filmukų.


Eleven

Tai Ischgl – Samnaun pasididžiavimas, 11 km ilgio nusileidimas, susidedantis iš vienos juodos ir kelių raudonų trasų. Būtent ta juoda trasa ir yra sudėtingiausia šio nusileidimo dalis, kadangi jos statumas yra 70 laipsnių, o tai yra berots antra stačiausia trasa Europoje, beveik nė kiek nenusileidžianti Harakiri.

North face of the Valluga

Ski Arlberg yra vienas žymiausių slidinėjimo regionų Pasaulyje. Jo pagrindą sudaro St. Anton am Arlberg ir Lech Zurs am Arlberg regionai. Jeigu žvilgtelėsite į Ski Arlberg slidinėjimo trasų žemėlapį, atkreipsite dėmesį, kad  į didžiausią šio regiono viršūnę Valluga kelia keltuvas iš St. Anton kurorto, tačiau nerasite nei vienos nuo jos besidriekiančios trasos. O atrodo, kad tik to ir trūksta – nuo Valluga einančios trasos į šiaurę, kuri sujungtų St. Anton su Zurs miesteliu. Tačiau tokios trasos nėra neatsitiktinai. Būtent šiaurinis Valluga šlaitas yra viena įspūdingiausių ir pavojingiausių off-piste teritorijų. Ką pasakysite, jeigu parašysių, kad sėkmingam ir saugiam šios off-piste įveikimui reikia turėti ir alpinizmo įgūdžių ?

Nuo Valluga viršūnės galima pasileisti dviem kryptimis. Klasikinis North Face nusileidimas yra lengvesnis ir reikalauja tik eksperto lygio įgūdžių. Pati sunkiausia yra pirma 300 m. dalis dėl savo statumo. Antras kelias yra žymiai sudėtingesnis. Pradžioje pasitinka labai stati ir siaura “trasa”, kurios pirmi 30 m. yra kažkur 2 m. pločio. Vėliau sąlygos po truputi lengvėja ir galiausiai “trasa” įsilieja į Klasikinį North Face nusileidimą.

The Swiss Wall

Portes du Soleil slidinėjimo regione yra La Chavanette trasa, kuri yra labiau žinoma “the Swiss Wall” pavadinimu. Tai yra 1 km gūbrinio slidinėjimo trasa, kurios kai kurie gūbriai siekia mažo automobilio dydį. Be kita ko, šios trasos statumas yra 55 laipsniai ir tai yra stačiausia gūbrinio slidinėjimo trasa Europoje. Turbūt jau nereikia minėti, kad minimalūs reikalaujami įgūdžiai – eksperto. Šią trasą galima pasiekti arba iš Prancūziško kurorto Avoriaz, arba iš Šveicarijos kurortų Les Crosets bei Champery. Visi jie yra Portes du Soleil slidinėjimo regiono dalis.

Kalnų slidinėjimo pasaulis pilnas įviarių ir įdomių trasų. Čia susipažinome su keliomis iš jų. Jeigu manote, kad kažką praleidau ar kur nors suklydau, rašykite, koreguosime.



Nuotraukos: Mayrhofen tourism; Flaine tourism; Zermatt tourism

0 Comments



Leave a Reply.

    Picture

    Straipsniai

    Pagal datas

    February 2022
    January 2022
    December 2021
    November 2021
    October 2021
    September 2021
    April 2021
    March 2021
    February 2021
    January 2021
    December 2020
    November 2020
    October 2020
    September 2020
    August 2020
    June 2020
    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019
    July 2019
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    August 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    March 2015
    February 2015
    January 2015
    December 2014
    November 2014
    October 2014
    September 2014
    August 2014
    July 2014
    June 2014
    May 2014
    April 2014
    March 2014
    February 2014
    January 2014
    December 2013
    November 2013
    October 2013
    September 2013
    August 2013
    July 2013
    June 2013
    May 2013
    March 2013
    February 2013
    January 2013
    December 2012
    November 2012

Informacija

Apie
Privatumas
Reklama


Picture
 © 2022 Kalnumagija.com. Visos teisės saugomos
Photos used under Creative Commons from flickr.annieandrew, Paul_Holt, btristan, Photos from SkiStar, iMaffo, Julien Menichini, Region-Villach, bortescristian, kevin dooley, topSportHolidays, final gather, MarmotChaser, Luqua, Ruth and Dave, visittirol, petritech, Skistar Trysil, Leo-setä, Ruth and Dave, Photographing Travis, Leo-setä, Prophetic_Blogger, Tim Gage, Photos from SkiStar, Skistar Trysil, benjgibbs, flrnt, Ithmus, blaisecham, bretonne0071, Nouhailler, Problemkind, DaveOnFlickr, AlexDixon, somiz, Julien.Belli, m.a.r.c.
  • Kalnų Blogas
  • Austrija
  • Italija
  • Prancūzija
  • Šveicarija
  • Andora
  • Bulgarija
  • Ispanija
  • Norvegija
  • Rusija
  • Slovakija
  • Suomija
  • Švedija
  • Ukraina
  • Vokietija